Telefon: 444 31 26

  • Flickr
  • Flickr

HBC GRUP Doğduğu Toprakları Unutmuyor

Kayseri’nin tanınmış inşaat şirketlerinden HBC GRUP, Tomarza ilçesinin eğitimine katkılarını sürdürüyor. Hayırseverliliği ile tanınan HBC GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Canpolat, 4. Hayırseverler Zirvesinde Tomarza Sağlık Meslek Lisesi ve kültür Merkezi inşaatının protokolünü imzaladı. Daha önce yine Tomarza’da TOKİ konutları içerisinde rahmetli annesi Zekiye Canpolat adına yaptırdığı ilkokulu tamamlayarak Milli Eğitim müdürlüğüne bağışlayan Canpolat, yine Tomarza ilçesinde Kültür Merkezini de baştan aşağı tadilatı yaptırıp içerisinin tefrişatını tamamlayarak yetkililere teslim etmişti. Toplamda yedi milyon Türk Lirasının üzerinde hayırseverlik yapan HBC GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Canpolat, doğduğumuz topraklara gereken görevimizi yapmaya çalışıyoruz dedi.27 Ekim Pazar günü Erciyes’te düzenlenen 4. Hayırseverler zirvesin de Tomarza’ya yapılacak Sağlık Meslek Lisesi ve ayrıca Kültür Merkezi’nin imza protokolüne, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık ve HBC GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Canpolat katıldılar. Erciyes’te düzenlenen 4. Hayırseverler zirvesine TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve eşi Selma Yıldız, Vali Orhan Düzgün ve eşi Gül Düzgün, Danıştay Başsavcısı Mevlüt Çetinkaya, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve eşi Neşe Özhaseki ile kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 4. Hayırseverler Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, hayır yapmanın birçok gerekçeleri ve birçok kuralı olduğunu, Kayserili hemşehrilerinin de bu kuralı harfiyen uyguladığını, hayrı yalnızca eliyle değil kalbiyle de desteklediğini belirtti. Haberin Videosu için: http://www.youtube.com/watch?v=DXZ8tRGq6mo

Dev Komplekste Temel Atma Heyecanı Başlıyor

Nevşehir Belediyesi’nin projelendirdiği şehir vizyonunu modern bir görünüme kavuşturacak Nevşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi’nin hafriyatının yüzde 70 ı aşkın bir bölümünün tamamlanarak, dev komplekste temel atma düzeyine ulaşılmaya çalışıldığı belirtildi. Nevşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin yapım işini üstlenen HBC Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Canpolat ve Genel Koordinatör Mustafa Şahin, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret ederek, sürdürülen çalışmalara ilişkin olarak bilgiler aktardılar. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Belediyesi’nin dev bütçeli yatırımlarından biri olan ve şehir merkezinde modern bir kimliğin kazanılmasına önemli katkılar sağlayacak Nevşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin kısa sürede yapımının tamamlanarak hizmete kazandırılmasını sabırsızlıkla beklediklerini belirtti. HBC Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Canpolat ’da 8 ayı aşkın bir süreden beri yoğun bir çalışma içinde dev komplekste hafriyat çalışmalarını yaptıklarını belirterek, dev kaya kütlelerinin inşaat hafriyat alanında bulunması nedeniyle titiz bir çalışma yaptıklarını kaydetti. Bugüne kadar hafriyatın genel anlamda yüzde 70 i aşkın bir düzeyde tamamlandığını ifade eden Canpolat, önümüzdeki günlerde dev komplekste temel atılabilir seviyeye ulaşılacağını söyledi.

Dev Kompleksin Hafriyatına Başlandı

Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi’ne ait eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda yaptırılacak dev kompleksin hafriyat çalışmalarına kurban kesimi ile başlandı. HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından 1,5 yıl içerisinde tamamlanması hedeflenen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin kapalı inşaat alanı ise 51 bin 486 metrekare olarak belirlendi. Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen, Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi çerçevesinde, 350-500 araçlık iki katlı otopark, 2 katlı alış veriş merkezi ve toplamda 105 işyerinin yapılması öngörülüyor. Belediye hizmetlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi için fiziki mekan anlamında da modern bir hizmet binasının da oluşturulacağı kompleks içerisinde ayrıca meydan kısmında ise sosyal etkinlikler için anfi tiyatro bölümü oluşturulacak. Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de yine çeşitli etkinliklerin yapılabileceği bir merkeze de dönüşecek alandan binlerce kişi aynı anda yararlanabilecek.